Dieta e jashtëzakonshme: Hiqe dhjamin nga stomaku brenda një nate!

Sakte.net / e Hënë 19 Shtator / 10:44

Pos që do të keni stomak plotësisht të rrafshët vetëm brenda vetëm 24 orëve, ky regjim do t’ju pastrojë nga të gjitha toksinet.

Nëse pas pak ditësh duhet të shkoni në ndonjë aheng, ngjarje shoqërore apo dasmë dhe duhet të vishni fustanin tuaj të preferuar, shtresat dhjamore në stomak janë ajo më e keqja që mund t’ju ndodhë.

Për këto raste ideale është e ashtuquajtura dietë e jashtëzakonshme, e cila ndryshe quhet edhe dietë e shpejtë, transmeton Telegrafi.

Kjo dietë u ndihmon shumë njerëzve, të cilët nuk kanë kohë të mjaftueshme për të hequr peshën trupore, sepse do të ndihmojë që të liroheni nga shtresat dhjamore brenda vetëm një nate!

Veç kësaj, kjo dietë do t’ju ndihmojë në eliminimin e toksineve dhe në pastrimin e trupit brenda 24 orëve.

Dieta e jashtëzakonshme bazohet në lëngje dhe çaje, sepse këto pije ndihmojnë të pastroni trupin tuaj shumë më shpejt dhe më lehtë.

Plani:

Në orën 8: pini një gotë ujë të vakët me lëng limoniNë orën 10: pini një gotë ujë me lëng portokalli apo lëng molleNë orën 12: pini një gotë çaj të gjelbërNë orën 13: pini një gotë ujë të ftohtë me lëng karoteNë orën 15: pini një gotë çaj sipas dëshirës suajNë orën 17: pini një gotë lëng natyral sipas dëshirës suajNë orën 19: pini një gotë çaj të gjelbërNë orën 21: pini një gotë ujë me lëng grejpfrutiNë orën 22: përfundoni ditën në po atë mënyrë që e keni filluar – pini një gotë ujë të vakët me lëng limoni

Vërejtje: Është shumë me rëndësi që të mos shtoni kurrfarë ëmbëltues artificial apo ndonjë përbërës tjetër në çajet dhe lëngjet tuaja.

Ju rekomandojmë ta provoni këtë dietë, sepse vetëm brenda 24 orëve mund ta bëni stomakun të rrafshët.

Veç kësaj, ky regjim diete në tërësi do t’ju pastrojë nga të gjitha toksinet, ndërkaq ju do të ndiheni me plot energji dhe shumë të lumtur.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme