Dikur e kundërshtonin, tash deputeti i AAK’së: Demarkacioni është në rregull

Deputeti i AAK’së, Bekë Berisha, i ftuar në Ditë Mbas Dite në TV Rrokum, ka folur për ratifikimin e Demarkacionit në Kuvendin e Kosovës, që pritet të ndodhë këtë të mërkurë.

Ai ka bërë me dije se AAK’ja është konsistente sa i përkët Demarkacionit.

“Na kemi kerkue prej fillimit me i korrektue gabimet në këtë marrëveshje dhe tash jemi në rregull”, thekson ai.

Berisha thotë se, LDK e PDK, kanë lënë probleme të medhaja në këtë aspekt.

“Tash për tash na nevojitet nji koncensus për këtë teme, mandej kemi probleme tjera para vetes”, shprehet ai.

Sa i përket Gjykates Speciale, deputeti Berisha thekson se, AAK ka qenë kundër, sepse sipas tij me këtë del se ne jemi agresorë që kemi bërë gjenocid ndaj Serbisë, ndërsa në realitet ka ndodhur e kundërta.

“Tash na si AAK, nuk jemi zmbrapsë, sepse kjo ka qenë nismëë e PDK’së”, thote ai.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme