Dobitë e hurmës

E mërkurë, 26 Tetor 2016 –  Sakte.net

Hurmat ndihmojnë për të reduktuar aneminë, hipertensionin, kolesterolin e lartë, diarrenë etj.
Në kuadër të s ëndetit, hurmat rradhiten si frutat më të shëndetshme në planet. Ky frut tretet shpejt dhe ju mban të ngopur.

Ato janë pasur me fibra natyrore, të cilat janë parësore në funksionimin e duhur të zorrëve.
Hurma posedon sheqer natyal, që është alternativë e mirë kundër konsumit të sheqerit të zakonshëm. Është shumë efektiv në trajtimin e sëmundjeve tjera, madje edhe kancerit.

Personat, të cilët janë anemik duhet të hanë sa më shumë të jetë e mundur sepse janë një burim i fortë i hekurit.
Rekomandohet m ë shum ë gjatë pubertetit dhe tek gratë shtatzëna. Ato janë të pasura me kalium

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme