Dorëhiqet kryebashkiaku që ofendoi Michelle Obama-n

E mërkurë, 16 Nentor 2016  –  Sakte.net  /

Kryebashkiaku i Clay, West Virginia, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij shkaku i një postimi në “Facebook”, në të cilin e quajti Michelle Obama-n si “majmun me taka”.

 

Një nëpunëse, Pamela Taylor kishte shkruar në “Facebook”: “Do të jetë një fillim i ri me një Zonjë të Parë klasi, të bukur dhe me dinjitet që kthehet në Shtëpinë e Bardhë. Jam lodhur duke parë majmun me taka”.

Kryebashkiaku Beverly Whalin kishte komentuar në këtë post, duke thënë: “Ma ndreqe ditën Pam”, transmeton “Koha.net”.

Bashkia ka konfirmuar për CNN se Whaling ka thënë dorëheqje, por nuk dihet nëse Taylor kishte vendosur ta bënte të njëjtën gjë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme