Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini.

Klubi nga Katari zyrtarizoi sot marrëveshjen me futbollistin gjerman.

Draxler ka nënshkruar kontratë dy-vjeçare.

Al-Alhi ka paguar nëntë milionë euro për transferimin e tij nga PSG-ja.

29-vjeçari u shpreh i lumtur që iu bashkua grupit të yjeve në Ligën e Katari, duke theksuar se “Katari ka një reputacion të madh në sport në përgjithësi dhe në futboll në veçanti”,

Ai gjithashtu u shpreh se nuk ka hezituar të nënshkruajë me Al-Ahlin.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme