Drejtori i kompanisë “Pastrimi” ia punëson djalin të ndjerit Sejdi Aliu

Drejtori i kompanisë “Pastrimi”, Feim Salihu ka deklaruar për Klan Kosovën, se punëtorit të kompanisë së tij i cili vdiq në vendin e punës, të ndjerit Sejdi Aliu, do ja punësojë djalin e tij dhe shpenzimet për varrimit e të ndjerit do t’i mbulojë vetë ai deri në 1000 euro.

I ndjeri, Sejdi Aliu, la pas gruan, 4 vajza e dy djem, asnjëri prej tyre i punësuar.

Familja Aliu sipas Salihut jeton në kushte të rënda ekonomike në lagjen “Kodra e Trimave” në kryeqytet.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme