Droga e re që po tmerron përdoruesit e po i shndërron në “Zombi”

Një burrë dhe një grua të “vdekur”, ecnin në rrugët e Manchesterit gjatë kësaj jave.

Fytyra e tyre e zbehtë e sy të hapur, por tmerrësisht të lodhur e me kokë te poshtë, që duken si “zombi”, të vdekurit që ecin transmeton koha.net.

Ndërsa disa të tjerë qëndrojnë si ndonjë reklamë e ndonjë dyqanit pa lëvizur fare, që duken si pa ndjenja por qëndrojnë në këmbë, e me koka te poshtë.

Gjithë këta janë viktima të Spice, që është një term i përgjithshëm për përzierjet e ndryshme të bimëve dhe kimikateve të fuqishme, e cila deri në majin e vitit të kaluar, shitej legalisht në Britani me emrin “Droga legale”.

Ndërsa tani është mësuar se shkakton një efekt të tmerrshëm që i bën ata si “zombi”.

Këtë drogë, sipas Dailymail, mbi 95 për qind e të pastrehëve të Manchesterit janë duke e përdorur e shumë prej tyre janë të varur tmerrësisht nga ajo.

“Spice” ka cilësinë e varësisë fizike të heroinës e varësinë psikologjike sikurse Crack.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme