Dy nga pesë premtimet kryesore të Ahmetit, gjuha shqipe dhe anëtarësimi në NATO!

Barazi Ekonomike, vendimmarrja koncensuale,  shqipja zyrtare në tërë teritorin, sundimi i shtetit ligjor, anëtarësimi në NATO!”, këto kanë qenë pesë premtimet kryesore të kryetarit të BDI – së, Ali Ahmeti në tubimin e organizuar nga Forumi Rinor i BDI – së.

Përndryshe, zyrtarizimi i gjuhës shqipe është premtim standard i kryetarit Ahmeti, ndërsa anëtarësimi në strukturat euroatlantike janë një procedurë e pashmangshme, e vetëkuptueshme për shtetet e Ballakanit./Sakte.net

 

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme