E rëndë: I riu vret për arsye xhelozie ish-të dashurën dhe tërë familjen!

Vrasësi kishte pasur zënka me ish-të dashurën e tij për arsye xhelozie në një restorant lokal dhe kishte shkuar në shtëpinë e saj. Në 4 të mëngjesit ai kishte kapur babanë e tij i cili menjëherë i kërkoi që të largohej. 25-vjeçari më pas u kthye në shtëpi dhe mori armën e vëllait të tij, të mbajtur në kasafortë, derisa në 5.30 u kthye në shtëpi.

I pari që vdiq ishte babai i ish-të dashurës, e ndjekur nga nëna dhe vëllai i tij. Pasi e gjeti të mbyllur derën e banesës së ish të dashurës, ai u ngjit në ballkon, theu dritaren dhe qëlloi ish te dashuren dhe shoqëruesin e saj të ri.

Komandanti i policisë së rrethit, Martin Reisenzein, raportoi se “në njëzet vjet shërbim nuk e mban mend një gjë të tillë”. 25 oficerë policie, policia kriminale, ambulancat dhe e gjithë njësia e krizës arritën në vendin e masakrës.

https://it.notizie.yahoo.com/austria-uccide-per-gelosia-lex-fidanzata-e-tutta-la-famiglia-145920796.html?guccounter=1

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme