E tmerrshme: Momenti kur autobusi me turistë fluturon jashtë rruge, viktma të shumta (VIDEO)

Një autobus turistik ka vrarë 9 persona, pasi doli nga rruga, duke përfunduar në humnerë. Nga aksidenti dramatik kanë mbetur të plagosur edhe 30 persona të tjerë. Ngjarja ndodhi të dielën në Lima, kryeqyteti i Perusë.

 

Mediat lokale raportojnë një automjet në pronësi të kompanisë të quajtur Green Bus që erdhi në rrugën në kodrën e San Cristóbal të dielën.

Zona në periferi të kryeqytetit të Perusë është e njohur për numrin e madh të turistëve nga ku edhe mund të shihet kryeqyteti.

Sipas La Republica, autobusi i hapur po kthente turistët nga një udhëtim në San Cristóbal kur humbi kontrollin.

kthyer turistët nga një udhëtim në samitin e San Cristóbal kur humbi kontrollin.

Numri i të vdekurve është raportuar të ketë arritur të paktën nëntë vetë. Ndërkohë, më shumë se 30 njerëz janë duke u trajtuar për dëmtime në spitalet pranë Maison de Sante dhe Daniel Alcides Carrión.
Hetuesit ende po punojnë për të përcaktuar shkakun e incidentit.
Pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë momentin e rrëzimit vdekjeprurës. Në klipin tronditës, autobusi i gjelbër me dy kate mund të shihet duke u goditur në një pengesë në rrugë përpara se të rrokulliset dhe të binte poshtë një argjinature.
Pamjet shqetësuese të pasojave tregojnë kalimtarët që nxisin të tërheqin të lënduarit dhe të vdekurit nga rrënojat.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme