E zbulon portali Sakte.net – Lajmi me heqjen e kokës së ushtarit është i pasaktë

Portali Sakte.net raportoi në vazhdimësi me saktësi për informacionet e fundit në Turqi lidhur me grusht shtetin. Lexues të shumtë u adresuan në portalin Sakte.net pikërisht për shkak të raportimit objektiv dhe profesionalizmit. Ishte i vetmi portali Sakte.net që nuk e publikoi lajmin që u munduan ta paraqesin si sensacion gjoja prerjen e kokës së një ushtari gjatë protestës së qytetarëve kundër pjesëtarëve të ushtrisë.
Ushtarit i hiqet koka nga turma e mbështetësve të Erdoganit… por ku? Kjo fotografi u shpërnda sikur tregon që masa e njerëzve tenton t’ia heqë kokën ushtarit puçist. Megjithatë, del që ajo që raportuan mediat tjera nuk është e saktë.
Vazhdoni të qëndroni me portalin Sakte.net për t’u informuar me saktësi lidhur me çdo zhvillim në vend dhe botë./Sakte.net

Lini Një Koment

Shiko t'gjithë komentet

Veq Lexuesit e regjistruar mund të komentojnë