Edhe Ivanka Trump,heq dorë nga të gjitha perandoritë e biznesit

Ivanka Trump ka zbuluar se do të shkëputet nga perandoria e biznesit e babait të saj të përqendrohet tek tre fëmijët e saj në shtëpinë e tyre të re  në Washington D.C..

Vajza e presidentit të zgjedhur të thotë se ajo do të marrë një “leje formale për të munguar” në menaxhimi i markës së saj të modës dhe Organizatës Trump, shkruan “The Independent” .

Kjo pason njoftimin Donald Trump që në një përpjekje për të shmangur konfliktet e interesit, në Shtëpinë e Bardhë, do t’ia lërë menaxhimin e pasurive fëmijëve të tij.

“Unë nuk do të jetë më e përfshirë me menaxhimin apo operacionet e kompanisë”,  tha 35-vjeçara në një deklaratë të postuar në faqen e saj në Facebook.

Ish-modelja se kishte emëruar në vend të saj  ish-avokaten Abigail Klem.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme