Edhe në komunën e Kamenicës të drejtuar nga PSD-ja, fiton Vetëvendosje

Në zgjedhjet e djeshme parlamentare Lëvizja Vetëvendosje dëshmoi se është forcë politike e cila nuk mposhtet lehtë dhe që mund të përballë edhe përçarje siç ishte ajo e krahut të saj që iu bashkëngjit PSD’së.

Forcën e vet VV e dëshmon edhje nëpërmjet fitoreve të saja në komunat e drejtuara nga kundërshatrët më të egër të saj, e që i braktisën radhët e ksaj partie, duke besuar se kështu do e dobësonin partinë e Kurtit aq sa ajo t’ i humbte këto zgjedhje.

Por ndodhi e kundërta: ajo fitoi binshëm edhe në Prishtinë me në krye Shpend Ahmetin si dhe në Komunën e Kamenicës, e cila udhëhiqet nga Qendron Kastrati i PSD-së.

VV në këto komuna të drejtuara nga PSD-ja ka marrë një numër të madh të votave, krahasuar me partitë tjera.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme