‘Edi Rama është padyshim kryeministri më i mirë që ka pas Serbia që nga koha e Nikola Pashiq’/ Gazetari gjerman përmbledh në dy rreshta Ramën

Gazetari gjerman, Michael Martens, i cili mbulon rajonin e Ballkanit, ka bërë një postim shumë domethënës për konfliktin e fundit mes Serbisë dhe Kosovës dhe qëndrimeve që ka mbajtur kryeministri shqiptar në këtë konflik.

Martens e ka përmbledhur në dy rreshta gjithë çarçafët që shkruan Rama për konfliktin dhe anshmërinë e hapur që ai mban ndaj Serbisë.

 “Edi Rama është padyshim kryeministri më i mirë që ka pas Serbia që nga koha e Nikola Pashiq”,- shkruan ai në rrjetin social.
Image

© SYRI.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme