Ekskluzive/ LSDM dhe BDI merren vesh për ministrat, Artan Grubi ministër i brendshëm?

Pas votimit të kryeparlamentarit, shpejt pritet të formohet edhe qeveria e re ku kryeministër i saj do të jetë Zoran Zaev.
Portali Sakte.net mëson se LSDM dhe BDI tashmë kanë diskutuar për emrat që do ta përbëjnë kabinetin qeveritar dhe presin që kjo të zyrtarizohet edhe pas pëlqimit të partnerit të tretë, Ziadin Seles.
Radmilla Sheqerinska, Oliver Spasovski, Petre Shilegov, Damjan Mancevski, Teuta Arifi, Izet Mexhiti i cili paralajmëroi tërheqjen nga gara për kryetar komune, dhe disa figura të reja politke pritet të udhëheqin me resore të rëndësishëm. BDI insiston që MPB ta udhëheqë një ministër nga radhët e saj, ndërsa emri i propozuar është krahu i djathtë i Ali Ahmetit, Artan Grubi./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme