Emad Mehmeti: “Vetingu” i BDI-së sikur “lufta e korrupsionit“ e Kadrisë!

Gazetari Emad Mehmeti ka komentuar skandalin korruptiv në të cilin u përfshi një eksponent i lartë i BDI-së, po ashtu ka folur edhe për “Vetingun” që kërkon kjo parti.

Kjo puna e “Vetingut” që e kërkon BDI-ja, është e njejtë me slloganin “luftë kundër korrupsionit” të Kadri Veselit e PDK-së. Sinonimi i keqpërdorimit të pushtetit ishte Kadria – sinonim i krimit dhe korrupsionit janë disa eksponentë të Alisë. Vidh nga 50 € e me miliona, ndërkohë kërko gjoja drejtësi. Sa janë qesharakë, po aq edhe injorantë politikë – me kërkesën për t’i mbyllur në burg funksionarët e vetë!”, ka shkruar gazetari, Emad Mehmeti.

Të Ngjajshme

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme