Ëmbëlsirë në gotë me biskota, kos dhe qershi

Përbërësit:

500 gr qershi ( ose luleshtrydhe ose fruta pylli)
100 gr sheqer
1/2 l kos (kos natyral)
1 pako biskota

Hapat

Merni qershite (ose frutat e kuqe qe keni ne disposizion) dhe pasi i keni lare, i pastroni nga berthama, i prisni ne copa te medha dhe i hidhni ne nje tenxhere me pak fare uje te ziejn.

Kur tenxherja mer vale hidhni sheqerin dhe e lini per 10 min te ziej deri sa lengu i qershive te trashet pak.

Thermoni biskotat mire brenda ne nje pecete ose direkt ne mixer.

Merni gotat e qelqit ose vazo te vogla qelqi pasi kane nje efekt me te bukur viziv dhe shtoni biskotat e grira deri sa te mbushni 1/3 e vazove.

Merni kosin natyral dhe e shtoni siper deri sa te harrij ne 2/3 e gotes ose vazos.

Shtoni siper qershite me pak leng siper cdo gote dhe e sherbeni. /KuzhinaShqiptare/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme