Emmanuel Macron, presidenti i ri i Francës

Emmanuel Macron e ka mposhtur Marine Le Pen në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale në Francë, që është mbajtur sot, transmeton Klan Kosova.

Exit-poll’et e realizuara nga Ipsos, Ifop dhe BVA kanë parashikuar fitore bindëse të centristit të pavarur Emmanuel Macron ndaj udhëheqëses së Fronit Kombëtar, ekstremistes djathtiste Marine Le Pen.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme