Erdogan: Në ushtri do të vjen gjak i ri

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan lidhur me ngjarjet e 15 korrikut, natës kur u tentua grusht shti ka bërë një deklarim të rëndësishëm sa i përket rikonfigurimit të ushtrisë, raporton portali Sakte.net
Ai ka bërë të ditur se ristrukturimi i ushtrisë do të ndodh brena një periudhe të shkurtër kohore dhe se “në ushtri do të vjen gjak i ri”, deklaroi ai./Sakte.net

Lini Një Koment

Shiko t'gjithë komentet

Veq Lexuesit e regjistruar mund të komentojnë