Facebook prezanton butonin për mbledhjen e fondeve (Video)

Përmes një butoni personal, tani mund të ngritni fonde. Kështu njofton Facebook, me zgjerimin e veglave në faqen e tyre, transmeton lajmi.net

Kjo vegël ua mundëson përdoruesve që të mbledhin para për fushata të ndryshme, si për shkollë, situata emergjente, njerëz në nevojë dhe më shumë.

Ky buton do të jetë i hapur fillimisht vetëm për përdoruesit në SHBA, në versionin Beta. Butoni “donate” (dhuro) realizohet në transmetimet live në rrjet. /Lajmi.net/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme