Fillon heqja e barrikadës mbi urën e Mitrovicës

Para pak minutave ka filluar heqja e barrikadës dhe rivitalizimi i urës kryesore të Ibrërit në Mitrovicë.

Punimet në këtë urë po fillojnë pas marrëveshjes së kohëve të fundit

ndërmjet ministres për Dialog, Edita Tahiri dhe kryenegociatorit, Marko  Djuriq, implementimi i marrëveshjes nga Dialogu Beograd-Prishtinë,  lidhur me urën në Mitrovicë. Projekti financohet nga Bashkimi Evropian.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme