Flet Assad pas sulmit: SHBA-ja është verbëruar

Presidenti i Sirisë, Bashar Al-Assad, është deklaruar për herë të parë sot pas sulmeve ajrore që SHBA-ja i nisi në mëngjesin e së premtes kundër regjimit të tij në Siri

Assad ka thënë se sulmet ajrore të Presidentit Trump janë “qesharake”, njofton The Guardian.

“Ajo që bëri Amerika nuk është tjetër vetëm një sjellje e paarsyeshme dhe e papërgjegjshme, të cilat e zbulojnë vizionin e saj të shkurtër dhe verbërinë politike, ushtarake me realitetin”, ka thënë Assad.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme