Formacioni i mundshëm i Milanit kundër Hellas Verona – ndryshime në të katër departamentet

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, pritet të bëjë rotacion disa lojtarë për ndeshjen kundër Hellas Veronës, në funksion të angazhimeve të rëndësishme që do të vijnë.

Sipas asaj që raportohet nga Sky, do të ketë një ndryshim në portë ku Marco Sportiello do të zërë vendin e Mike Maignan i cili u largua gjatë ndeshjes së fundit ndaj Newcastle me një problem të vogël muskulor, përcjell ORAinfo.

Do të ketë një ndryshim edhe në mbrojtje përsëri me Simon Kjaer që do të rikthehet si partner Fikayo Tomori në qendërmbrojtës duke i dhënë pushim Malick Thiaw, ndërsa Davide Calabria dhe Theo Hernandez duhet të ruajnë vendin e tyre si mbrojtës të krahut.

Në mesfushë, Yunus Musah pritet të ketë startin e tij të parë, me Rade Krunic që mban vendin e tij në bazën e të treve dhe Tijjani Reijnders që hyn në anën e majtë.

Në sulm duhet të ketë disa ndryshime gjithashtu, me Christian Pulisic të rikthyer në krah dhe Noah Okafor të mashtruar për të filluar fillimin e tij të parë, ndërsa Rafael Leao mbetet.

Formacioni i mundshëm i Milanit(4-3-3): Sportiello; Kalabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Musah, Krunic, Reijnders; Pulisic, Okafor, Leao.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme