Foshnja e parë e 2017’tës në Maqedoni është shqiptar

Në vitin 2017, foshnja e parë ka lindur në mëngjes në orën 4 e 15 min në Spitalin Specialistik për gjinekologji dhe akusheri “Nënë Tereza” në Cair, transmeton Tetova1.com

Foshnja është e rëndë 3 kg e 400 gram dhe e gjatë 53 cm.

Kjo është foshnja e parë e nënës Nuredini Ramadan Hikmete (1991), njoftuan nga Qendra rajonale për menaxhimin me krizat.

Tradicionalisht pritet që foshnjën e parë dhe nënën t`i vizitoje kryetari i qytetit të Shkupit, Koce Trajanovski i cili vizitën e paralajmëroi për sot në mesditë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme