Foto/ Kjo është mësuesja shqiptare që bënte propagandë pro ISIS

Policia ka arrestuar mëngjesin e sotëm mësuesen Emine Alushi, e cila akuzohet se në shkollën e Medresesë ku jepte mësim bënte propagandë pro organizatës terroriste të ISIS. Mësuesja Emine Alushi ishte filmuar në një video nga nxënësit e klasës, e cila u publikua në emisionin “Stop”. Në video dëgjohet kur mësuesja i thotë nxënësve se ISIS është një organizatë që mbron popullin myslimanë të Sirisë, Palestinës apo Egjiptit dhe që shteti kërkon ti luftojë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme