Fronti opozitar me interpelancë për kryeprokurorin Joveski

Besa, Alternativa dhe Lëvizja Demokratike kanë dorëzuar sot në Kuvend nismë për interpelancë për kryeprokurorin Lubomir Joveski, siç thonë ata, për të gjitha shkeljet gjatë mandatit por edhe për fshehjen e fakteve në ngjarjet e spitalit modular në Tetovë.

“Kujtojmë kreun e Kuvendit Talat Xhaferi se afati për vendosjes e nismës në Kuvend është 15 ditë nga dita e hyrjes së nismës në procedurë andaj presim caktimin e seancës pa zvarritje me qëllim të përballjes së Joveskit me argumentet, për ngjarjet në spitalin modular”, deklaroi Merita Koxhaxhiku Lëvizja Demokratike. /Alsat.mk

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme