Gazeta maqedonase Dnevnik: Shqiptarët kanë prejardhje nga Afrika

Gazeta proqeveritare Dnevnik, e cila ka mështetur fuqishëm protestat antishqiptare në Shkup, ka publikuar sot në shkrim, në të cilin theksohet se shqiptarët kanë prejardhje nga Afrika.

Sipas informacioneve  të një hulumtimi në të cilin bazohet gazeta shqiptarët janë më të afërtë me popujtë që jetojnë në Afrikë, gjegjësisht, halpogrupet E2 dhe E3 që janë të ngjajshme me ADN Marokenëve dhe Alizhirit. Sipas këtij studimi maqedonasit kanë afërsi me Serbët dhe Bullgarët. Madje theksohet se popujtë sllavë nuk kanë ardhur nga Karpatet. (INA)

http://dnevnik.mk/default.asp?ItemID=9E2AFE14519CFA41BCC72B1249FB394F

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme