Gëzim Kelmendi uron Pavarësinë nga Qabja

Ish deputeti i Kosovës, njëherë edhe kryetar i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi ka vendosur që Pavarësinë e Kosovës të ua urojë qytetarëve të Kosovës nga Qabeja e Bekuar, pasi ndodhet gjatë adhurimit të umres.
Ai shkruan:”Urime 10 vite shtet Kosovë
I dashur vendi im Kosovë, të dashur qytetarë,
Urime 10 vite shtet.
Edhe pse këtë 17 shkurt nuk ndodhem në Kosovë, unë Kosovë lutem për ty dhe për popullin tim të dashur.
Lutjet e mia po i bëj në vendin e shenjtë, në Meke, në Qaben e bekuar.
ZOTI e ruajt popullin tim dhe vendin tim.
ZOTI i shpërbleftë gjithë dëshmorët që dhanë jetën për lirinë dhe pavarësinë e vendit tim.
ZOTI e bekoftë vendim tim dhe popullin tim.
Gëzim Kelmendi”

 

Fotografia e Gëzim Kelmendi

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme