Gjendet i mbytur në liqen 13-vjeçari në Dibër

Një 13-vjeçar është gjetur i mbytur në liqenin e fshatit Shumbat në Dibër. Mbrëmjen e djeshme ishte bërë denoncimi për humbjen e tij nga A.S. i vëllai i 13-vjeçarit.

Menjëherë pas denoncimit kanë nisur edhe kërkimet pranë liqenit. Dy orë më pas policia në bashkëpunim me banorët e zonës bënë të mundur nxjerrjen e trupit të pajetë të 13-vjeçarit.

Sipas informacioneve në trupin e E.S. nuk janë konstatuar shenja dhune apo dëmtime të tjera.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, mbremjen e djeshme, pas kallëzimit nga shtetasi A. S. për humbjen e djalit të vëllait të tij, shtetasit E. S., 13 vjeç, kanë nisur menjëherë kërkimet në zonën e fshatit Shumbat, bazuar në informacionet se ky shtetas ishte parë afër liqenit të këtij fshati.

Pas rreth 2 orësh kërkime, në bashkëpunim me banorët e zonës, është bërë e mundur gjetja dhe nxjerrja nga liqeni i fshatit Shumbat, e trupit të pajetë të shtetasit E. S., 13 vjeç.

Nga këqyrja paraprake, në trupin e 13-vjeçarit nuk janë konstatuar shenja dhune apo dëmtime të tjera.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se ky shtetas është mbytur aksidentalisht.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, vijon punën hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme