Gjethja e cila do t’ju largojë shenjat që lënë aknet në fytyrë

Shumë mjekë popullorë e kanë përdorur gjethen e nenexhikut (mentes) si përbërës për trajtime natyrale.
Në këtë artikull do të mësoni se si mund ta përdorni për të larguar shenjat që puçrat dhe aknet lënë në fytyrë.

Çfarë ju duhet:
Një grusht gjethe nenexhik
Një napë

Çfarë duhet të bëni:
Shtrydhni gjethet e freskëta të nenexhikut me një napë të pastër. Aplikoni këtë lëng në zonën me shenja nga aknet. Lëreni të thahet për pak minuta dhe pastaj lajeni me ujë të ftohtë.

Sa shpesh duhet ta bëni këtë:
Ju mund ta aplikoni këtë sa herë që vini re një akne në fytyrë.

Pse funksionon:
Gjethet e nenexhikut kanë veti kuruese për puçrrat e fytyrës dhe përdoren për të pastruar poret. Ato gjithashtu e mbajnë lëkurën të butë dhe me elasticitet. Mentja, ose nenexhiku përmban vitaminë A që ndihmon kontrollimin e yndyrës së tepërt në fytyrë, që shkakton puçrra./sovrani.info

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme