Gjilani ka këtë rezultat të votave pas numërimit të 91% të tyre

Gjilani dhe Anamorava kanë qenë një ndër qendrat që më së shumti kanë habitur qytetarët me rezultatet e votimeve të mbrëmshme.

Bazuar në ato të publikuara në ueb-faqen e KQZ-së, është Lëvizja Vetëvendosje e cila ka marrë 40.14 përqind të votave duke vazhduar me koalicionin LDK-AKR-Alternativa me 28.08 përqind, shkruan Indeksonline.

Ndryshe Gjilani njihet si bastion i LDK-së, dhe gjithsej ishin 129 vendvotime në këtë komunë./Indeksonline/

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme