Gjuriq: Beogradi dëshiron stabilitet në marrëdhëniet serbo-shqiptare

E hënë, 31 Tetor 2016 – Sakte.net

“Beogradi dëshiron stabilitet në marrëdhëniet serbo-shqiptare, sepse kjo është e vetmja garanci e mbijetesës afatgjatë të popullit serb në krahinë”, ka thënë drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, shkruan Tanjug, përcjellë Klan Kosova.

Gjuriq tha edhe se politikanët kosovarë po konkurrojnë mes vete se kush e ka më të ashpër qëndrimin ndaj Beogradit dhe interesave të popullit serb në Kosovë.

Kjo, sipas Gjuriq, nuk i kontribuon përmirësimit të klimës sociale në Kosovë.

Gjuriq veçanërisht u është referuar akteve të fundit të njëanshme të Prishtinës që zgjidhjen e çështjeve me interes vital për serbët në krahinë zhvendos në kutinë e dialogut në fushën e arbitraritetit politik.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme