Google investon 880 milion dollar në LG për zhvillimin e ekraneve OLED

Mesa duket edhe Google do të prezantojë një telefon me ekran të lakuar i cili do të zëvendësojë Pixel dhe Pixel XL.

Sipas një raporti të medias Koreane Electronic Times, gjigandi i motorit të kërkimi ka investuar 880.29 milion dollar në LG për ndërtimin e ekraneve OLED për telefonët e ardhshëm Pixel.

Samsung prej kohësh përdor ekrane të lakuara në telefonët e rangut të lartë Galaxy ndërsa Apple pritet ti implementojë për herë të parë në iPhone e ardhshëm.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme