Greqi – Dy shqiptarë kapen 22 kg marijuanë në Janinë

Dy shqiptarët të moshës 31 dhe 34 vjeçar janë arrestuar nga policia greke, nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike.

Arrestimet e tyre u kryen në orët e hershme të mëngjesit të sotëm (9 janar) në hyrje të Janinës.

Policia ka sekuestruar edhe 22 kg e 300 gram drogë të llojit marijuanë, e cila po transportohej me një automjet, i sekuestruar gjithashtu nga policia.

Gjatë aksionit janë sekuestruar edhe tre telefona celularë.

Hetimi për rastin po vijon nga departamenti i narkotikëve të Janinës, ndërsa të arrestuarit janë dërguar pranë prokurorit atje.

09012017hpeiros

Droga e sekuestruar

deklarata

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme