Gruaja e ambasadorit të vrarë rus pëson “krizë nervore” (Foto)

Mediat ndërkombëtare raportojnë se e veja e Andrei Karlov, Marina, ka pësuar një “krizë nervore’ në momentet pasi ajo mësoi se i shoqi u vra të hënën.

Per fat te keq gjithcka ndodhi para syve te saj, tejsa ajo ishte duke ndjekur fjalen e bashkeshortit ne ekspoziten ku ai po merrte pjese.

Karlov u qëllua për vdekje nga prapa nga polici 22-vjeçar jo në detyrë Mevlut Mert Altintas, e shoqja e Ambasadorit Marina ra në dysheme si të tjerët qe ndodhedhin në ekspozitën fotografike.

Ajo u dergua në spital, dhe është shoqëruar nga mjeku i Ambasadës dhe psikologët, ne ceremonine e dergimit te eshtrave te burrit të saj në Moskë sot.

Nëna e tij Maria po ashtu luftoi  të përmbajë pikëllimin e saj mbi arkivolin e të birit të mbështjellë me flamurin rus.

Në ceremoninë ushtarake merrnin pjesë ministri i jashtëm turk Mevlut Cavusoglu dhe homologu i tij rus, Sergei Lavrov.

3-5

2-7

3b8bb35800000578-4051744-marina_recounted_the_horrific_moment_her_husband_was_killed_in_a-a-27_1482265329524

3b8b570900000578-4051744-she_lay_her_head_on_top_of_the_flag_wrapped_coffin_as_she_paid_h-a-17_1482265329299

3b8acc2700000578-4051744-earlier_in_the_day_marina_attended_ceremony_at_esenboga_airport_-a-28_1482265329572

3b8bf8e200000578-4051744-image-a-78_1482271286634

3b8be8e200000578-4051744-karlov_s_mother_maria_accompanied_by_turkish_foreign_minister_ca-a-32_1482265329845

3b8bf91c00000578-4051744-image-a-60_1482268085481

3b8bf6df00000578-4051744-image-a-50_1482267767856

3b8bde0f00000578-4051744-the_body_of_karlov_was_taken_to_vnukovo_international_airport_in-a-31_1482265329833