Gruevski ka harxhuar 3 mijë euro nga paratë e qytetarëve vetëm për roaming

Deputeti i LSDM-së dhe ish-anëtari i Revolucionit Laraman ka akuzuar ish-kryeministrin e Maqedonisë dhe kryetarin e OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski për harxhim të 184 mijë denarëve për roaming duke qëndruar në Maltë për takimin e partive Popullore Evropiane.

”Dje më kanë dërguar një fotografi nga raporti i faturës së Gruevskit që ka harxhuar gjithësejt 184 mijë denarë në periudhën nga 1 marsi deri 1 prilli. Nuk është fer kjo ndaj qytetarëve të cilëve ju kushtojmë shumë para.” tha Bogoevski nga foltorja e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë. /Telegrafi

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme