Gruevski nga Ohrit: Nuk do të lejojmë ridefimin e Maqedonisë

Partia më e madhe maqedonase VMRO-DPMNE me një tubim të madh ka filluar zyrtarisht fushatën elektorale nga qyteti i Ohrit.

Në këtë tubim lideri Nikolla Gruevski deklaroi se partia të cilën e drejton ai nuk do të lejoj realizimin e skenarëve për ridefinimin e Maqedoni.

Ai tha se në këto zgjedhje populli do të tregoj se nuk lejon që përnes dhunes dhe kercenimeve te sillen vendime kundet interesave shtetetore.

Ne kete tubim jane para edhe flamuj te serb, krahas atyre maqedon.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme