Gruevski: Nuk jam antishqiptar. Po mbishkrimet “Vdekje për shqiptarët”?

Nikolla Gruevski ka deklaruar se nuk është antishqiptar, por se mediat e kanë krijuar një përceptim të tillë.

Risjellim faktet!

Ju kujtohet kur Shtëpia e Alfabetit në Manastir është vandalizuar dhe kurrë nuk e dënuat këtë akt?

“Është thyer dera e shtëpisë, ndërsa në të është ngjitur edhe një grafit ku shkruhej “Vdekje për shqiptarët”, kanë raportuar gjatë ditës së martë mediet shqiptare në Maqedoni. Ndonëse, ende nuk dihen autorët e këtij akti vandal, nuk ka pasur reagime as nga institucionet e Shqipërisë, as ato të Kosovës që të identifikohen kryerësit e kësaj vepre, apo të kërkohet nga qeveria maqedonase zbardhja e rastit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme