Hajnat i hyjnë për dritare në shtëpi, i vjedhin armatimin që mbante pa leje

Disa persona kanë hyr për dritare në një shtëpi në fshatin Xërxë të Rahovecit dhe kanë vjedhur armë e fishekë që i mbante pa leje.

“Një mashkull K/Shqiptar ka informuar se persona të panjohur përmes dritares kanë hyrë në shtëpinë e tij dhe nga aty kanë vjedhur një AK/47 me 30 fishekë dhe një pistoletë TT me 9 fishekë, për të cilat ankuesi nuk posedonte leje, pronari është trajtuar si i dyshuar”, thuhet në raport.

Sipas policisë, njësitë përkatëse policore janë duke hetuar rastin.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme