Hajredin Kuçi nuk arrin të bëhet deputet

Njëri nga figurat kryesore të PDK-së  për vite me rradhë  ka qenë  “krahu i djathtë”  e mbështetja më e fort e presidentit dhe ish liderit të PDK-së, Hashim Thaçi, Hajredin Kuçi, nuk ka arritur të siguroj votat e mjaftueshme për tu bërë deputet.

Ai ka arritur të marrë rreth 7 mijë e 500 vota, e të cilat nuk janë të mjaftueshme për të zënë një vend në parlamentin e Kosovës.

Nënkryetari i PDK-së Kuçi, nuk ka qenë dhe shumë prezentë në medie e as nuk është parë shumë aktiv gjatë fushatës  elektorale, shkruan Gazeta Monitor.

Ndryshe tashmë kanë filluar të bëhen të ditura rezultate edhe nga KQZ-së për  kandidatët që kanë arritur të fitojnë mandatin e deputetin në Kuvendin e Kosovës.

Ajo çka është parë deri më tani, pritet të ketë një ndryshim të rrënjësishëm nga ajo që kemi parë në legjislaturën e pestë të Kuvendit.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme