Haki Abazi: Të bëhet bashkë shumica shqiptare për ta formuar Qeverinë

“Shumica Shqiptare duhet te formoje qeverine dhe te mos e le vendin ne duart dhe meshiren e Lista Srpska. Kohes se kontrollit me instrumente politike nga Beogradi dhe diktaturave kapilare ju ke ardhur fundi. Qeveria e unitetit nacional eshte forma e vetme per te luftuar krimin dhe korrupcionin dhe per te percaktuar agjende qe ofron prosperitet dhe zhvillim per te gjithe Shqiptaret shumice dhe grupet tjera etnike: Serbet, Boshnjaket, Turqet. Romet dhe kushdo tjeter qe punon dhe vepron permbrenda ligjit dhe kushtetutes. Me diskriminimin pozitiv dhe kinse ne emer te mbrojtjes se nje pakice eshte sakrifikuar liria dhe dinjiteti i shumices qe me shume se 17 vite. Debati per shtet te forte nuk eshte fetar e as per kishat e as per Xhamiat por per fatin e qytetareve dhe funksionimin e jetes me kushte normale”, ka shkruar në rrjetin e tij analisti, Haki Abazi.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme