Hakohen 1,3 milion telefona Android me këto aplikacione

Hakerët edhe një herë kanë bërë me dije se përse përdoruesit nuk duhet të shkarkojnë aplikacione nga marketet jozyrtare të aplikacioneve.

Më shumë se 1.3 milionë llogari të Google – emaile, foto dhe dokumente të ndryshme – janë infektuar nga aplikacionet e jashtëligjshme.

Ky virus instalon një softuer të keq të reklamave që përcjell përdoruesit. Google ka njoftuar të ketë fshirë më shumë se 150 mijë versione të këtyre aplikacioneve, transmeton Koha.net.

Google ka paralajmëruar përdoruesit që t’i shmangen shkarkimit jashtë Google Play.

Sipas faqes Check Point, këto janë aplikacionet që janë të infektuara me viruse:

Perfect Cleaner
Demo
WiFi Enhancer
Snake
gla.pev.zvh
Html5 Games
Demm
memory booster
แข่งรถสุดโหด
StopWatch
Clear
ballSmove_004
Flashlight Free
memory booste
Touch Beauty
Demoad
Small Blue Point
Battery Monitor
清理大师
UC Mini
Shadow Crush
Sex Photo
小白点
tub.ajy.ics
Hip Good
Memory Booster
phone booster
SettingService
Wifi Master
Fruit Slots
System Booster
Dircet Browser
FUNNY DROPS
Puzzle Bubble-Pet Paradise
GPS
Light Browser
Clean Master
YouTube Downloader
KXService
Best Wallpapers
Smart Touch
Light Advanced
SmartFolder
youtubeplayer
Beautiful Alarm
PronClub
Detecting instrument
Calculator
GPS Speed
Fast Cleaner
Blue Point
CakeSweety
Pedometer
Compass Lite
Fingerprint unlock
PornClub
com.browser.provider
Assistive Touch
Sex Cademy
OneKeyLock
Wifi Speed Pro
Minibooster
com.so.itouch
com.fabullacop.loudcallernameringtone
Kiss Browser
Weather
Chrono Marker
Slots Mania
Multifunction Flashlight
So Hot
Google
HotH5Games
Swamm Browser
Billiards
TcashDemo
Sexy hot wallpaper
Wifi Accelerate
Simple Calculator
Daily Racing
Talking Tom 3
com.example.ddeo
Test
Hot Photo
QPlay
Virtual
Music Cloud

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme