Halimi: Edhe babai i Shpend Ahmetit ka marrë banesë nga shteti

Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Prishtinës, Halim Halimi ka thënë se ai ka kontratë me komunën edhe 2 vjet për banesën që e shfrytëzon në lagjen “Bregu i Diellit”.

Halimi ka thënë se ai nuk ka pronë dhe se banesat janë ndërtuar për punëtorë të Komunës e jo për raste sociale siç deklaron Ahmeti.

“Edhe babai i Shpend Ahmetit ka marrë banesë nga shteti. Shpendi ka bërë mbindërtim në të”, ka thënë Halimi në emisionin “038” të KTV-së.

Halimi ka thënë se Ahmeti i ka tash e tre vjet gati banesat për raste sociale në Hajvali por nuk ka mundur t’i shpërndajë.

© KOHA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme