Haradinaj e Veseli injorojnë Limajn

Dje edhe zyrtarisht është hapur fushata zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen me 11 qershor.

Koalicioni PDK- AAK dhe NISMA kanë hapur fushatën e tyre në kryeqytet, Prishtinë.

Në fjalimet e tyre para të pranishmëve, Ramush Haradinaj, Kadri Veseli dhe Valon Murati e kanë injoruar tërësisht bashkë-partnerin e tyre në koalicion, liderin e Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, shkruan arbresh.info.

Të tretë nuk e kanë përshëndetur fare prezencën e Limajt.

Siç duket partnerët e koalicionit kanë përçarje mes vete, kjo vërehet edhe nga mospjesëmarrja e Fatmir Limajt në takimet e liderëve të AAK-së dhe PDK-së me qytetarët.

Dje ishte tubimi i parë kur të gjithë partnerët e koalicionit PDK-AAK dhe NISMA u bënë bashkë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme