Haradinaj harron ofendimet ndaj Elez Blakajt, thotë se prokurorët nuk duhet fyer

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë sot se askush nga politika nuk ka të drejtë të fyej apo sulmojë, policët, ushtarët e vendit, prokurorët e gjyqtarët.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se respektimi i kësaj kategorie është obligim moral, shkruan lajmi.net.

Mirëpo, Haradinaj duket se ka harruar ofendimet ndaj prokurorit të dorëhequr nga rasti “Veteranët”, Elez Blakaj.

Haradinaj nuk do t’i ndalte fjalët e rënda ndaj tij, duke e quajtur atë “hajn të pulave”.

Në një situatë ku ai mbante postin e kryeministrit, Haradinaj kishte thënë se Blakaj është treguar frikacak.

“Askush nga politika nuk ka të drejt të fyej apo sulmojë ushtarin aktiv, policin në detyrë, porkurorin dhe gjyqtarin në funksionet e tyre. Mbështetja ndaj tyre është obligim moral, ligjor e kombëtar i secilit prej nesh”, ka thënë ai.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme