Haradinaj i rrethuar nga forca të hekurta sigurie. Ja çfarë deklaroi

Sapo është bërë publik lajmi se ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është liruar me kusht që të paraqitet para autoriteteve franceze dhe mos ta lëshojë Francën deri në një vendim të ardhshëm të gjykatës, janë shfaqur edhe fotot ku Haradinaj duket i rrethuar nga forca të hekurta sigurie.

“Këto akuza vijnë nga Serbia, janë thjesht politike. Ajo që po bëni ju këtu, është abuzim i të drejtave të njeriut”, u tha në gjuhën frënge Haradinaj gjykatësve./Sakte.net

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme