Haradinaj konfirmon marrëveshjen, tregon çka përmban ligji për demarkacionin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur pas arritjes së marrvëshjes për ratifikimin e demarkacionit.

Haradinaj konfirmon për qytetarët e Republikës së Kosovës se nga koalicioni qeverisës është menjanuar pengesa e fundit politike, për unitet politik në parlament.

“Ligji përmban Marrëveshjen e gushtit 2015, deklaratën e përbashkët të dy presidentëve, Thaçi dhe Vujanoviç si dhe Raportin e Komisionit Shtetëror për shënimin e kufirit me Malin e Zi”, thuhet në njoftim e kryeministrisë.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme