Haradinaj nga Franca ka një porosi rreth demarkacionit për deputetët

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj nga Franca ku po vazhdon të mbahet si i arrestuar nga një fletarrest i Serbisë lëshuar përmes INTERPOL-it, ka porositur kuvendarët të rrëzojnë marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi.

Ka thënë se atdheu është i shenjtë.

“Pushtetarët e ligj vazhdojnë me e lajthit popullin, vendin dhe miqtë! Versioni i tashëm i Demarkacionit është gabim dhe duhet të rrëzohet në parlament”, ka thënë Haradinaj, përcjell Koha.net. “Për ata, për të cilët Atdheu është i shenjtë, kufiri është kufi. Mashtruesit ta kuptojnë një herë e për jetë, se ka perfunduar koha kur fqinjët marrin nga shqiptarët”, ka shtuar ai.

© KOHA.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme