Haradinaj niset për në Kosovë (VIDEO)

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj u lirua sot nga autoritetet franceze pas pothuajse katër muajsh ndalesë në bazë të një urdhër-arresti serb.

Në këto momente Haradinaj gjendet në aeroportin e Bazelit, njofton Klan Kosova.

Haradinaj pritet të arrij në Kosovë këtë mbrëmje në orën 19.

Linku më poshtë sjell dhe momentin e lirimit të Haradinajt nga Gjykata e Colmarit në Francë:

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme