Haradinaj: Vendimi përfundimtar merret më 27 prill, e drejta fiton

Ka përfunduar seanca dëgjimore në rastin e Ramush Haradinajt, në Colmar të Francës, derisa vetë kreu i AAK-së, ish-kryeministri i Kosovës e ish-komandanti i Zonës Operative të Dukagjinit ka treguar se kur do të merret vendimi.

“Ka përfunduar seanca, është vendosur që vendimi të merret më 27 prill”, ka thënë Haradinaj, teksa ka falënderuar të gjithë ata që kishin dalë ta presin para gjykatës në Francë.

Aty Haraidnaj është shprehur i bindur se do të lirohet.

“Po presim edhe këto tri javë. Jemi të drejtë dhe e drejta ka për të fituar”, ka thënë Haradinaj.

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme